Girişimcilik ekosistemi için yenilikçi adımlar…

30-31 Ocak’ta İstanbul’da düzenlenen etkinlik ilk olarak ‘Kadın Liderler ve Girişimciler’ buluşmasına ev sahipliği yaparken, ikinci gün ‘Dijital Gelecekte Genç Girişimciler’ oturumuyla son buldu.

Halkbank Vizyon Buluşmaları’nda konuşan Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan şunları söyledi:

“Girişimcilik kültürünün ülkemizde kökleşmesi için kadın girişimcilerimiz ve genç girişimcilerimiz öncelikli olmak üzere girişimciliğin her alanına özel finansal ürünler sunmaktayız. 2021 yılında kadın girişimciliğini desteklemek için hayata geçirdiğimiz Kadın Girişimci Kredi Destek Paketi ile bugüne kadar, farklı meslek gruplarından 215 bin kadın girişimciye ulaşarak 55 milyar TL finansal destek verdik. Kadın girişimcilerimiz dışındaki, kendi işini kurmak isteyen her yaştan ve eğitim düzeyinden girişimcilere sunulan kredi desteklerimiz ise; 2021 yılından bugüne kadar 25 milyar TL’ye, destek verdiğimiz girişimci sayısı ise 139 bine ulaşmıştır.”

Değer üreten kadınlar

30 Ocak’ta “Kadın Liderler ve Girişimciler” başlıklı Vizyon Buluşması gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Kemal Sayar, katılımcılara “İş ve Aile Yaşamının Uyumlaştırılması” konusuna değinirken, Kurum Destekleri Paneli’nde ise Halkbank Girişimci Bankacılık Daire Başkanı Didem Dilara Alp, KOSGEB Girişimcilik Daire Başkanı Ali Urhan, TOBB Girişimcilik Müdürlüğü Uzmanı Handan Köse ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kıdemli Uzmanı Öznur Özbek Değirmenci girişimcilere sunulan desteklerden bahsettiler.

31 Ocak’ta gerçekleşen “Dijital Gelecekte Genç Girişimciler” Vizyon Buluşması ise çağın ilerisinde düşünebilen ve inovatif çözümler üretmeyi hedefleyen gençler için düzenlendi.

Halk Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Mustafaoğlu kitle fonlama konularını ele alırken, Kurum Destekleri Paneli’nde ise; Halkbank Girişimci Bankacılık Daire Başkanı Didem Dilara Alp, KOSGEB Kredi Genel Müdürü Arif Torun, TOBB Sektörler ve Girişimcilik Daire Başkanı Ahmet Saygın Baban ile TÜBİTAK TEYDEB Girişimcilik Destekleme Grubu Bilimsel Programlar yetkilisi Abdüllatif Tunçay deneyimlerini gençlerle paylaştılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x