Reanult’dan Sudan Ucuz Elektrikli Otomobil Modeli: Yeni Twingo, Şirin Tasarımıyla Gönülleri Fethetmeye Geliyor

Renault, kompakt tasarımı ile öne çıkan Twingo serisinin yeni elektrikli modelini tanıttı. 2026 yılında satışa çıkacak araç, uygun fiyatı ve verimliliği ile şimdiden beğeni topladı.

Detaylar ?

Sevilen şehir içi araçları ile uzun yıllardır ülkemizde beğeni toplayan Renault, geçtiğimiz gün ünlü Twingo serisinin yeni elektrikli modelini tanıttı.

Tıpkı diğer Twingo modelleri gibi kompakt yapısı ile öne çıkan yeni elektrikli Twingo, özellikle serinin ilk nesillerine olan benzerliği ile dikkat çekiyor.

Fransız üretici, dün düzenlediği lansmanda yeni aracı hakkında fazla teknik detay vermese de otomobilin rakiplerine kıyasla daha verimli şekilde çalışacağını iddia ediyor.

Öyle ki, yeni Twingo’nun 100 kilometrede sadece 10 kWh elektrik tüketeceği söyleniyor. Günümüz elektrikli araçlarının aynı mesafede yaklaşık 13 ila 14 kWh enerji tükettiğini düşünürsek, Reanult’un iddiasında tutarlı olduğunu söyleyebiliriz.

Renault, geliştirilen yeni elektrikli Twingo’nun menzili, motor detayları ve diğer özellikleri hakkında henüz bilgi vermedi.

Otomobilin sevindiren bir diğer yanı ise oldukça uygun bir fiyatla satışa çıkacak olması. Markanın açıklamasına göre, elektrikli Twingo Avrupa pazarında 20 bin euro’dan daha düşük bir etikete sahip olacak.

Bununla beraber Avrupa’da üretileceği duyurulan aracın ülkemizde ilave gümrük vergilerine tabii tutulmayacağı ve rakiplerine kıyasla daha ucuz bir fiyatla Türkiye’ye ayak basacağı düşünülüyor.

Uygun fiyatı ile Dacia Spring ve Citroen e-C3 gibi elektrikli araçlara rakip olacak Twingo, 2026 yılında satışa çıkacak.

Yeni Renault Twingo hakkında bildiklerimiz şimdilik bunlarla sınırlı. İlerleyen süreçte yeni elektrikli otomobil ile ilgili daha çok detay öğreneceğimizi tahmin ediliyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*