Başkan Sandal, “Başımız dik, alnımız ak”

Bayraklı Belediyesi tarafından Postacılar Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ‘Hasan Tahsin Kültür Merkezi’ düzenlenen görkemli törenle hizmete açıldı. Yoğun katılımın olduğu etkinlikte konuşan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Görev süremiz boyunca ilçemizin ve vatandaşlarımızın ihtiyacı olan hizmetleri kimseyi ötekileştirmeden, işlerimize siyaseti karıştırmadan, insanları ayrıştırmadan ve her kesime eşit şekilde yaptık. Başımız dik, alnımız ak. Her zaman çocuklarımız için en iyisini en güzelini hayata geçirdik. Yeni kültür merkezimiz mahallemize hayırlı olsun” dedi.

 

Postacılar Mahallesi’ndeki açılış törenine Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Didem Gültekin, meclis üyeleri, muhtarlar, öğrenci ve velilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. İçinde anaokulu, düğün salonu ve kurs alanları olan üç katlı yeni kültür merkezi bölge halkında memnuniyet yarattı.

 

ÇOCUKLARIMIZA HİZMET ETMEK BOYNUMUZUN BORCU

Törende konuşan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Kültür Merkezimize; İzmir’de işgal kuvvetlerine ilk kurşunu atan Hasan Tahsin’in adı yakışırdı. Biz de meclisimizden geçirerek buraya Hasan Tahsin adını verdik. Siyaset bir tercih meselesidir, hizmet meselesidir. Kime hizmet edeceğinize, kiminle yol yürüyeceğinize karar verirsiniz. Ben Kemal Kılıçdaroğlu ile siyaset yaptım. Bugün yine Kemal Kılıçdaroğlu ile siyaset yapıyorum. Yarın da siyaset yapacağım. İhtiyaç duyulan şey; ahlak, vicdan, devlet adamı olabilmek, ötekileştirmemek, birleştirmek… Bunun da adı Kılıçdaroğlu’ydu. Kılıçdaroğlu’nun yanında durmak benim için büyük bir şerefti. Her koltuk, her makam onun ayaklarının türabı olsun. Biz görev süremiz boyunca ilçemizin ve vatandaşlarımızın ihtiyacı olan hizmetleri kimseyi ötekileştirmeden, işlerimize siyaseti karıştırmadan, insanları ayrıştırmadan ve her kesime eşit şekilde yaptık. Başımız dik, alnımız ak. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Çocuklarımıza hizmet etmek bizim boynumuzun borcu. Her zaman çocuklarımız için en iyisini en güzelini hayata geçirdik, bundan sonra da böyle olacak. Yeni kültür merkezimiz mahallemize hayırlı olsun” dedi.

 

MAHALLE SAKİNLERİNDEN TEŞEKKÜR

Postacılar Mahallesi Muhtarı Abidin Topçu ise, “Mahallemizin ve bölge halkının önemli ihtiyacına yanıt verecek yeni kültür merkezi ve ilçemize desteklerinden dolayı başta Başkanımız Serdar Sandal olmak üzere emeği geçenlere tüm mahalle sakinlerimiz adına teşekkür ederim” dedi.

 

3 KATLI ÇOK AMAÇLI MERKEZ

Hasan Tahsin Kültür Merkezi’nin birinci katında 110 öğrencinin eğitim gördüğü ve ismini öğrencilerin belirlediği ‘Pati izi Anaokulu’ yer alıyor. İkinci katında kütüphane, kafeterya ve kadınlara yönelik eğitimlerin verileceği kurs alanları bulunuyor. Üçüncü katta ise 300 kişilik düğün salonu mahalle sakinlerinin kullanımına sunuluyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x