Özgür Özel: Cumhur İttifakı’na karşı büyük bir ittifaka ihtiyaç var

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’un Beykoz ilçesinde düzenlenen mitinge katıldı.

DHA’nın haberine göre, mitingde konuşma yapan Özgür Özel, “Bir çağrım olacak. Çağrım Beykoz’da, CHP dışındaki partilerde geçmişte oy vermiş olanlara, siyaset yapmış olanlara, geçmişte gönlü orada olup da şimdi içi buruk olanlara. Bu partiye baba ocağı diyoruz. Öyle ya herkes baba ocağına doğar, ana kucağına doğar, bir noktaya gelir. Kimi uzakta oturur, kimi yakında oturur. Ama herkes bilir ki bir gün başım sıkışırsa, bir gün dara düşersen baba ocağının çorbası kaynamaktadır, bacası tütmektedir. Başı sıkışanın geleceği yer baba ocağıdır” ifadelerini kullandı.

‘BABA OCAĞININ TAPUSU BİR KİŞİYE KAYITLIDIR’

“Kim gelmek istiyorsa baba ocağının kapısı ardına kadar açıktır. Yeri evin baş köşesidir” diyen Özel, “Kapının önüne geçip de gelene niye geldin demeyiz. Nereden geldin demeyiz. Madem gelecektin niye gittin, sen gittin de bak bizlere neler ettirdin demeyiz. Çünkü sorarsa kardeşim tapusu kimdedir diye baba ocağının tapusu Özgür Özel’de değildir. Kemal Bey’de de yoktu. Ne rahmetli Ecevit’teydi, ne rahmetli İsmet Paşa’da. Baba ocağının tapusu bir kişiye kayıtlıdır o da Gazi Mustafa Kemal Atatürk” şeklinde konuştu.

‘100 SONRA BİR KEZ DAHA CUMHURİYETİN KURTULMASINA İHTİYAÇ VAR’

CHP’nin kapısının herkese açık olduğunu söyleyen Özgür Özel, “Madem ki bu memleketin yüzde 95’i Atatürkçü’dür, madem ki Beykozlu AK Partililere, MHP’lilere sorduğumda da Atatürk’ü seviyorum, vatanımı kurtaran, milletimi özgürleştiren, ezanımın okunmasına, dinimin yaşanmasına izin veren ulu önderdir diyorsa, Atatürk’ün baba evinin kapısı hepsine açıktır. Buyursunlar gelsinler. Ve şimdi tam 100 sonra bir kez daha cumhuriyetin kurtulmasına, demokrasinin bir kez daha kurulmasına fakirin fukaranın, garibin, gurebanın yeniden kollanmasına, bu memleketin bir kez daha güçlü bir Türkiye olmasına ihtiyaç var” dedi.

Cumhur İttifakı’na karşı bir ittifaka ihtiyaç olduğunu belirten Özel, şöyle devam etti:

“Bu seçimlerde AK Parti ile MHP’nin Cumhur İttifakı’na karşı bir büyük ittifaka ihtiyaç var. Biz oradayız. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak İstanbul’da İstanbul ittifakının içindeyiz. Türkiye’de Türkiye ittifakının içindeyiz. Türkiye ittifakının içinde elbette sosyal demokratlar var. Ancak yetmez, ayrıca milliyetçi demokratlar var. İyi insanlar var. Muhafazakar demokratlar var. Hepimiz gibi inançlı insanlar var. Ve hiç ayrım yapmadan, Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkes’i, göçmeni hep beraber bütün demokratları İstanbul’da, İstanbul ittifakına, Türkiye’de, Türkiye ittifakına davet ediyoruz. Türkiye ittifakının renkleri, ay yıldızlı al bayrağın renkleridir.”

İMAMOĞLU: HEP BERABER GÜÇLÜ İTTİFAKIMIZIN KARŞILIĞINI ALACAĞIZ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise konuşmasında “Beykoz’un potansiyeli çok yüksek. Beykoz’da gerçek potansiyelini 23 Haziran 2019’da gösterdi. Hatırlıyoruz değil mi? İşte o potansiyelin daha çok üstüne çıkacağız. Hep birlikte kazanacağız, hep birlikte. Beykoz buna hazır bunu görüyorum. Bunu şöyle de söyleyeyim. Beykoz kimsenin tapulu mülkü değil kardeşim. Beykoz Beykozlu’nun, oyalamaca yok. Hep birlikte büyükşehirde de, Beykoz’da da hep beraber güçlü ittifakımızın karşılığını alacağız” ifadelerine yer verdi.

İttifaklarının “halk ittifakı” olduğunu söyleyen İmamoğlu, “Bizim ittifakımız halk ittifakı halk. İstanbul ittifakı halk ittifakı, halkın meydanında herkes var. Halkın meydanında hanımefendiler var, beyefendiler var. Sevgili çocuklar, gençler herkes var. Bizim kapımız herkese açık. Milletimizin her ferdini çok seviyoruz. Biz insanı insan olduğu için seviyoruz. Onun için yüzümüz hep güleç. Kimseyi kimseden ayırt etmiyoruz” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x